امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
شناسه خبر : 61478
  پرینتخانه » اخبار شهر قدس, اخبار ویژه, پربازدیدترین‌ها, تیتر یک, خبر پوششی, خبر تولیدی, سیاسی تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵ | 313 بازدید | ارسال توسط :

با روحیه انقلابی و تفکر بسیجی مشکلات کشور حل شدنی است

فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه در همایش بزرگ بسیجیان شهرستان قدس گفت: اگر مبنای مدیریت ما مبتنی بر روحیه انقلابی و فضاهای حاکم در دوران مقدس باشد مردم مشکلات و دغدغه نخواهند داشت و در رفاه بیشتری زندگی خواهند کرد.

با روحیه انقلابی و تفکر بسیجی مشکلات کشور حل شدنی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه در همایش بزرگ بسیجیان که به مناسبت چهلمین سالروز تاسیس بسیج مستضعفین در سالن فرهنگ و هنر باغ ملی شهرستان قدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافعان حرم و شهدای امنیت که در جریان اغتشاشات اخیر با بصیرت و آگاهی با خدای خویش معامله کردند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، اظهار داشت: این اجتماع بسیجیان تجدید میثاق دوباره با امام راحل و شهدای گرانقدر و مقام معظم رهبری(مدظله) است که با بینش، آگاهی و بصیرت ادامه دهنده راه شهدا هستید.
وی افزود: مقام معظم رهبری(مدظله) در دیداری که به مناسبت هفته بسیج با جمعی از بسیجیان داشتند فرمودند: بسیج از زمانی که تاسیس شد هیچ نظیر و مشابهی نداشته است، بسیج بزرگترین شبکه اجتماعی، فرهنگی و نظامی در دنیا است و مصداق تام توان تهدید به فرصت است.
وی در ادامه بیان کرد: امروز و در هفته گذشته نقش و جایگاه بسیج دیده شد. هیچ چیز بسیج وارداتی نیست بلکه متکی به ارزش‌های انقلاب اسلامی است که خدا به قلب امام راحل رضوان الله تعالی علیه وارد کرد.
سردار یعقوبی خاطر نشان کرد: امام راحل بسیج را تأسیس کرد و بسیج را شجره طیبه و درخت توانمند و پر ثمری دانست که شکوفه های آن بوی بهار وصل، طراوت یقین و حدیث عشق می دهد. شکوفه های این شجره طیبه امروز در لبنان حشد الشعبی، سوریه، یمن، عراق، لشگر بزرگ انقلابیون، فاطمیون، نجوا و نیروهای بدر است که چندین سال بعد از تاسیس بسیج به فرمان امام به وجود آمده امروز مشاهده می شود.
وی بیان کرد: به فرموده امام راحل اگر ندای دلنشین و تفکر بسیجی بر کشوری طنین انداز شود چشم طمع دشمنان اسلام از آن انقلاب به دور خواهد ماند. بسیجی که امام تاسیس کرد نماد اقتدار و اتحاد ملی است و بدنه فعال نظام است که مانند انقلاب مردمی بوده و خواهد ماند. بسیج در همه عرصه های زندگی گسترده شده است. نقش بسیج را در دوران دفاع مقدس و پس از جنگ تحمیلی دیده ایم و اگر امروز بسبج نباشد کیفیت این انقلاب و همه حرکتهای نظام لنگ خواهد ماند.
وی با اشاره به ۴۰ سالگی تاسیس بسیج گفت: در ۵ آذر ۵۸ در کمتر از یک ماه پس از ۱۳ آبان در شرایطی که لانه جاسوسی توسط دشمنان طراحی بود تسخیر شد. الهام و نورانیت بر قلب و لسان امام آمد و دستور تاسیس بسیج را دادند و ما هم اکنون از ۴۰ سالگی آن گذر کردیم.
سلیمانی گفت: بسیج مثل خود انقلاب از آیات الهی است، همانطور که انقلاب یک پدیده بی سابقه بود بسیج نیز یک پدیده بی سابقه است. منظور از بسیج همان تفکر بسیجی است که توسط امام راحل ترویج و تسری یافت‌. این تفکر این ظرفیت را دارد که در عرصه های مختلف علمی، سازندگی، اجتماعی و عرصه های دیگر در زمان حرکت کند.
فرمانده قرارگاه راهیان نور ادامه داد: تفکر بسیجی باید در زمان حرکت کند، کهنه نشود و در دلها نفوذ کند، زیرا بسیج امتداد تفکر عاشورا است و عاشورایی بروز کرده است و برداشت، جلوه وتابلویی از عاشورا است. نقش بسیج را بعد از ۴۰ سال توطئه، حیله و مکر دشمنان انقلاب در همه عرصه های مختلف قبل و بعد از جنگ تحمیلی، برجام و پس از برحام، آشوب‌ها، حوادث و گرفتاری‌هایی که ایجاد می‌کنند دیده ایم.
وی گفت: ماهیت حادثه، تکیه گاه‌ها، انگیزه، عشق به ولایت، روحیه استکبار ستیزی، دفاع از حریم امامت و ولایت و فداکاری، ایثار، خلوص و ایستادگی در مقابل استکبار، جوهره و تفکر بسیجی است، تفکر عاشورایی در بسیج و بسیجیان ظهور و نفوذ پیدا کرده است. بسیج در دفاع مقدس رشد و تعالی یافت و در کمک رسانی به نیرو های مسلح و سرنوشت دفاع مقدس نقش داشت و در خلق و تعالی آن نقش آفرین بود.
سلیمانی بیان داشت: مردم شریف و فهیم پس از آشوب‌ها به صحنه آمدند و آگاهی و بصیرت خود را نه تنها به عوامل داخلی بلکه به مزدوران و از خود فروختگان برون مرزی نشان دادند این به برکت دفاع مقدس است و دفاع مقدس یکی از قله های رفیع تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.
وی خاطرنشان کرد: اگر مبنای مدیریت ما مبتنی بر روحیه انقلابی و فضاهای حاکم در دوران مقدس باشد مردم مشکلات و دغدغه نخواهند داشت و در رفاه بیشتری زندگی خواهند کرد.
وی در ادامه گفت: دفاع مقدس سیمای زمینی آیات آسمانی، تفسیر و جلوه گاه نصرت الهی است و معتبرترین قطعه تاریخ و تجلیلی گاه حقانیت نظام است.
فرمانده قرارگاه راهیان نور تاکید کرد: دفاع مقدس یک شخصیت جدید را در نظام به وجود آورد و دنیا هنوز هم از پنجره دفاع مقدس کشور، مردم و نظام ما را ارزیابی می کند. این دامنه، قله نورانی و گنج نورانی را با مناسبتها، مراسم، یادواره شهدا و راهیان نور می توان تسری داد.
سردار سلیمانی تاکید کرد: تا زمانی که یاد، نام و خاطره شهدا در نگاه‌ها مجسم باشد دشمن نمی تواند از این سد محکم و نفوذ ناپذیر نفوذ کند.
مسیر انتقال راهیان نور است و این راه هدیه شهدا به جوانان است راهیان نور مقدمه بازگشت خویش به خویشتن ، نقطه تقابل تهاجم فرهنگی دشمن و تقویت روحیه جهادی است. اگر بخواهید از ثروت استفاده کنید باید فناوری آن را بلد باشید راهیان نور هم فناوری است.
وی در ادامه گفت: پیام شهدا وحدت، همدلی و هماهنگی در سایه ولایت و بصیرت در جهت تعالی اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسبج تصریح کرد: در دنیایی که خودخواهی، خودپرستی، حرص و هوای نفس اغلب حوادث آن را رقم می زند بسیج مظهر عشق و ایثار و فداکاری و گذشت است. بسیج ستاره درخشانی است که سرنوشت جنگ را با حضور خود تحت تاثیر قرار داد و در پشت جبهه کانونهای عظیمی از معنویت و خدمت در عرصه های مختلف را به وجود آورد و سیل خروشان بسیجیان بعد از اینکه به آنها اذن داده شد آرامش را به کشور پس از ناآرامی‌ها و برخوردهای زشت و بدور از انسانیت با الگو گیری و آموزشهایی که دیده بودند تا اموال مردم را ناجوانمردانه تخریب کنند و در پی اهداف شوم خود بودند حضور و ظهور تفکر بسیج را دیدید و این حضور مشت محکمی بر دهان استکبار و جنایتکارانی که هزینه های سنگینی را برای آموزش عوامل که در سه گروه و پوشش و سه لایه تهاجم خود را آغاز کردند، بود.

 

انتهای پیام/

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.