حضرت فاطمه زهرا (س) میفرماید :
۞ از دنياى شما محبّت سه چيز در دل من نهاده شد: تلاوت قرآن، نگاه به چهره پيامبر خدا و انفاق در راه خدا. ۞ نهج الحياة ، ح ۱۶۴
Saturday, 23 February , 2019
امروز : شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷ - 18 جماد ثاني 1440
شناسه خبر : 22107
  پرینتخانه » ورزشی تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲ | 32 بازدید | ارسال توسط :

ایران برای از دست ندادن جایگاهش باید حق پخش را به باشگاه‌ها پرداخت کند/ با تاج توافق کردیم در دربی طرفدار کدام تیم باشیم!

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال گفت: ایران برای از دست ندادن جایگاه خودش باید حق پخش تلویزیونی را به باشگاه‌ها پرداخت کند.

ایران برای از دست ندادن جایگاهش باید حق پخش را به باشگاه‌ها پرداخت کند/ با تاج توافق کردیم در دربی طرفدار کدام تیم باشیم!

پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، جانی اینفانتینو در حاشیه مراسم دیدار خانواده فوتبال با رئیس فیفا، اظهار داشت: خانم‌ها و آقایان این برای من افتخار بزرگی است در ایران و تهران باشم و بسیار خوشحالم در کشوری هستم فوتبال را زندگی می‌کند.

اینفانتینو ادامه داد: مردم شما فوتبال را زندگی می‌کنند برای همین من احساس می‌کنم در خانه هستم. در ابتدا می‌خواهم از اعماق وجودم برای هر آنچه که برای فوتبال انجام می‌دهید از شما تشکر کنم. تمام ساعت‌ها و انرژی‌هایی که می‌گذرانید برای این است که دخترها و پسرهایتان لذت ببرند. همچنین اجازه دهید از اسطوره‌های فوتبال شما هم تشکر کنم. همچنین مایلم از تمام ملت بزرگ ایران تشکر کنم. در ابتدا برای سرمایه گذاری در فوتبال بانوان ما اکنون اینجا هم نمایندگانی از فوتبال بانوان داریم می‌دانم که شما بیش از ۲۳ هزار خانم فوتبالیست ثبت شده دارید. در این ویدیویی که در این مراسم پخش شد بخش‌هایی از موفقیت آنها را نشان دادید.

وی گفت: درخواست من از شما این است که فوتبال را بیش از چیزی که هست توسعه دهید به خاطر این ۵۰ درصد جمعیتی که دارید اهمیت دهید.

رئیس فیفا اظهار داشت: به فدراسیون فوتبال ایران تبریک می گویم به خاطر افتخارات چشمگیری که در طی این سال‌ها بدست آورده است تنها فدراسیون ۵ ستاره دنیا که داستان این ستاره تصدیقی برموفقیت ایران در دنیا است و نشان از موفقیت ایران است که در دنیا به تصویر می‌کشد.

اینفانتینو تصریح کرد: فوتبال ایران با افتخار به جام جهانی صعود کرد. این بار به عنوان سومین تیم به جام جهانی راه پیدا کرد. در واقع شما دومین تیم راه یافته به جام جهانی بودید چرا که روسیه میزبان است پس با افتخار می‌گویم به جام جهانی خوش آمدید.

وی گفت: شما با توجه به اینکه به عنوان سومین تیم به جام جهانی صعود کردید، حضورتان را خیلی زودتر جشن گرفتید.

رئیس فیفا یادآور شد: دو سال قبل به ایران آمدم آن موقع رئیس نبودم و کاندیدای ریاست فیفا بودم و دوست داشتم که رئیس فیفا شوم. امروز دو سال و دو روز از حضورم در ایران می‌گذرد. در این دو سال چندین اتفاق رخ داده است و فوتبال ایران افتخارات زیادی را بدست آورده است.

وی افزود: امروز رئیس فیفا هستم و ۵ اتفاق بعدی که نسبت به دو سال گذشته در فوتبال ایران رخ داده شامل ۵ صعود فوتبال ایران به ۵ جام جهانی مختلف است از زمانی که به ایران آمدم اتفاقات خوبی برای فوتبال ایران رخ داده است اگر فوتبال ایران خوب باشد یعنی اتفاقات خوبی در فوتبال دنیا رخ داده است.

اینفانتینیو ادامه داد: به عنوان رئیس فدراسیون جهانی فوتبال از شما می‌خواهم که فوتبال را در ایران با صلابت ادامه دهید چرا که افتخارات فوتبال ایران در آسیا و پس از آن در جهان ثبت می‌شود. تلاشهای زیادی برای موفقیت فوتبال ایران رخ داده است و باز هم نیاز به تلاش بیشتر است.

وی گفت: وقتی می‌شنوم حق پخش تلویزیونی به فوتبال ایران تعلق نمی‌گیرد تعجب می‌کنم شبکه های تلویزیونی نقش اجتماعی و بزرگی در توسعه فوتبال دارند.

رئیس فیفا ادامه داد: کافی است یک نگاه اجمالی به اتفاقات فوتبال مانند دربی امروز بیندازید و بعد از آن اهمیت فوتبال را درک کنید. پس اگر کشور ایران نمی‌خواهد جایگاه خود را از دست دهد بسیار حیاتی و مهم است که حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌ها پرداخت شود. در همه جای دنیا این اتفاق می‌افتد و ایران نمی‌تواند مستثنی باشد. فوتبال برای جامعه آنقدر مهم است که باید این امر اتفاق بیفتد. دوست دارم در اینجا تقاضا کنم از کسانی که در این مورد تصمیم می‌گیرند، تصمیم درست را بگیرند چرا که در غیر این صورت متأسفانه آخرین باری خواهد بود که من برای تشویق موفقیت‌های شما به ایران می‌آیم. ما نباید اجازه بدهیم این اتفاق بیفتد و باید تمام تلاش خودمان را انجام دهیم.

وی ادامه داد: اجازه دهید یک موضوع مهم دیگر را اینجا بگویم. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که مناقشات سیاسی در تمام آن وجود دارد. اما اجازه دهید یک بار دیگر شفاف بیان کنم سیاست باید خارج از فوتبال باشد. فوتبال برای مردم است در اقصی نقاط جهان بسیار طبیعی است که مردم کشورهای مختلف در شهر و کشور خودشان باید بازی کنند و تماشاگر بازی‌هایشان باشند همانطور که در ایران باید این اتفاق بیفتد در تمام دنیا هم ما انتظار داریم که این موضوع اتفاق بیفتد. باید همه در راستای تحقق این هدف تلاش کنیم تا اینکه مطمئن شویم همه مردم دنیا به دور از مناقشات سیاسی از فوتبال لذت می‌برند.

اینفانتینیو تصریح کرد: ما اصول و ارزش‌های مهمی در فیفا داریم که باید از آن دفاع کنیم. شما می‌‌دانید تمام مسابقات فوتبال اگر هوادار نباشد برگزار نخواهد شد. یکی از بدیعی‌ترین فوتبال این است که مسابقات به صورت رفت و برگشت انجام شود و تیم‌ها در کشور خودشان بازی کنند. اصل بسیار مهمی وجود دارد که سیاست نباید در فوتبال دخالت داشته باشد.

وی گفت: از تک تک مردم می‌خواهم که فوتبال را ادامه بدهند و از این ورزش لذت ببرند. فوتبال نه برای ورزش بلکه برای زیبایی‌اش دنبال کنید. اگرچه استعدادهای بزرگی در این جلسه حضور دارند از جمله مارکو فنباستن اما برای تمام انسان‌های عادی مثل ما فوتبال لذت دیگری دارد.

رئیس فیفا افزود: فوتبال به ما یاد می‌دهد که چگونه زندگی کنیم. فوتبال به ما احترام، نظم، روحیه همکاری و کار تیمی را یاد می‌دهد. ما از فوتبال یاد می‌گیریم چطور ببریم، چطور بازنده باشیم.یاد می‌گیریم به حریف و داور احترام بگذاریم. فوتبال به ما یاد می‌دهد اگر مسابقه‌ای را باختیم مسابقه بعدی هست.

وی ادامه داد: در فوتبال یاد می‌گیریم چطور بیندیشیم به آرمان‌هایمان دست پیدا کنیم و چطور فکر کنیم. برهمین اساس همه مردم ایران را ترغیب می‌کنم که این ورزش را بیش از گذشته دنبال کنند.

اینفانتینیو اشاره‌ای به دربی امروز داشت و در این باره گفت: می‌دانم امروز بازی بزرگی در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود. مسابقه‌ای که نه تنها تاریخ‌ساز بلکه اسطوره ساز نیز بوده است یکی از آن مسابقاتی که هر طرفداری در دنیا دوست دارد آن را از نزدیک تماشا کند. من هم دوست دارم این بازی را ببینم.

وی اظهار داشت: در فضای حساس استادیوم، صحنه‌های زیبایی دیدم، مردم حضور دارند و از حضورشان انرژی می‌توان گرفت. فوتبال تنها می‌تواند این کار را انجام دهد.

رئیس فیفا گفت: زمانی که با دوستم مهدی تاج به این جلسه می‌آمدم رسانه‌ها از من درباره پیش بینی مسابقه پرسیدند. به همین دلیل با رئیس فدراسیون ایران توافق کردیم که هر کدام طرفدار یک تیم باشیم اما به شما نمی‌گویم که هر کدام‌مان طرفدار کدام تیم هستیم. در بازی از روی حرکات صورت‌مان و واکنش‌هایی که نسبت به صحنه‌های بازی داریم می‌توانید حدس بزنید که من و مهدی تاج طرفدار کدام یک از این تیم‌ها هستیم. آرزو می‌کنم امروز دربی فوق العاده ای داشته باشید. می‌دانم از ۸۰ میلیون جمعیت ایران ۹۰ میلیون امروز دربی را می‌بینند. برای همه شما و خودم آرزو می‌کنم بازی جذابی ببینیم دوست دارم این را به شما بگویم که فیفا به ایران افتخار می‌کند. فیفا مایل است روابط نزدیک و صمیمانه‌ای داشته باشد و با ایران و تمام کشورهایی که این شرایط را دارند کار کنند. از همه شما متشکرم.

انتهای پیام/

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  •