فرمانده انتظامی غرب استان تهران خبر داد؛

انهدام ۱۸ باند قاچاق مواد مخدر/کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۶۲ میلیارد ریال

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران از انهدام ۱۸ باند تهیه و توزیع مواد مخدر و همچنین کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۶۲ میلیارد ریال خبر داد؛

به گزارش قدس خبر ،  سردار محسن خانچرلی از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۶۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال در اجرای طرح مقابله با قاچاق کالای گمرکی، دخانی و ترانزیتی طی دو ماه گذشته و انهدام ۱۸ باند قاچاق و کشف سه تن انواع مواد مخدر در غرب استان تهران خبر داد.

وی بیان کرد: به منظور تحقق منویات فرمانده معظم کل قوا در خصوص مبارزه با واردکنندگان کالاهای قاچاق، مأموران پلیس غرب استان تهران، اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا را طی دو ماه گذشته در دستور کار قرار دادند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران اظهار کرد: در اجرای این طرح‌ها، انواع کالای قاچاق شامل فرآورده‌های نفتی، انواع لوازم‌خانگی، پوشاک خارجی، سیگار، مواد غذایی و … به ارزش ۶۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال کشف شد.

وی با اشاره به این‌که در این زمینه ۱۹۰ نفر قاچاقچی دستگیر شدند، تصریح کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

*انهدام ۱۸ باند قاچاق و کشف سه تن انواع مواد مخدر

خانچرلی با اشاره به کشفیات مواد مخدر در دو ماه گذشته گفت: در این مدت سه تن انواع مواد مخدر در عملیات‌های پلیسی کشف و ۱۸ باند در این رابطه متلاشی شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این رابطه ۲ هزار و ۲۱۵ قاچاقچی، خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر دستگیر و یک هزار و ۲۹ نفر معتاد پرخطر و متجاهر جمع‌آوری و تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد شدند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران ابراز کرد: با توجه به این که برخورد با پدیده شوم سرقت و مبارزه با سارقان یکی از دغدغه‌ها و مطالبات به حق شهروندان و از اولویت‌های کاری این پلیس است، مأموران انتظامی طی این مدت با انجام چندین عملیات اطلاعاتی ضمن رصد اقدامات مجرمانه سارقان در مناطق جرم خیز، پس از شناسایی مخفیگاه‌های متهمان، موفق به دستگیری یک هزار و ۷۹۸ سارق شدند.

وی با اشاره به دستگیری ۴۲ نفر اراذل‌ و اوباش در شهرستان‌های غرب استان تهران افزود: در دو ماه گذشته با دستگیری یک هزار و ۷۹۸ سارق، یک هزار و ۲۸۱ خودرو و موتورسیکلت سرقتی کشف‌ شده است.

خانچرلی اظهار کرد: مأموران در راستای تشدید اقدامات انتظامی و برخورد قاطع با قاچاق سوخت در دو ماه گذشته، ۱۳۸ هزار و ۳۹۰ هزار لیتر انواع سوخت قاچاق را کشف کردند.

وی با اشاره به کشف ۹۰ هزار و ۵۸۴ نخ سیگار قاچاق در این دو ماه بیان کرد: ۵۷ هزار و ۷۳۹ عدد قرص‌های روان‌گردان غیرمجاز نیز کشف‌ شده است.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان با بیان اینکه به منظور توسعه امنیت، ارتقای احساس امنیت و افزایش منزلت پلیس، طرح‌های ۴۲ گانه امنیت اجتماعی برنامه‌ریزی‌شده از سوی این فرماندهی تا پایان سال به صورت مستمر ادامه خواهد داشت از عموم مردم خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه ناهنجاری‌های اجتماعی، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری افراد سودجو و قانون‌گریز اقدام شود.

انتهای پیام/۳۱۵۴/غ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *