امام جمعه شهر قدس؛

انقلاب اسلامی استکبار را به زانو در آورده است/سازش کلمه ناشناسی در رویارویی با آمریکا است

امام جمعه شهرستان قدس گفت:انقلاب اسلامی استکبار را به زانو در آورده است و ما هیچگاه با شیطان بزرگ مذاکره نخواهیم کرد و سازش کلمه ناشناسی در رویارویی با آمریکا است .

به گزارش پایگاه خبری قدس خبر – حجت االاسلام و المسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قدس گفت: مهمترین موضوعی که همه ما باید به آن نظر داشته باشیم این است که در جوانی در مسیر الهی قرار بگیریم و ترک گناه کنیم.

وی افزود:باید این نکته را بگویم که جوانی غنیمتی است که در همه حال باید به آن توجه ویژه ای داشه باشیم چرا که زمانی که از دست برود دیگر بازگشتی ندارد و در همین زمان همه ما باید در حال حرکت در مسیر اسلام باشیم تا رستگار شویم.

امام جمعه شهرستان قدس عنوان کرد: از پیامبر(ص) نقل است که به ابوذر میفرمایند: چند چیز را غنیمت شما قبل ازآن که انها را از دست بدهی و گرفتار موارد مرتبط با آنها شوی که یکی از انها همین جوانی است و پیامبر (ص) میفرمایند: تا جوانی کار دنیا و اخرتت را حل کن یعنی هم به فکر اخرتت باش و هم دنیایت را سامان بده و همه ما باید به این نکات توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: مورد دیگری که لازم است عنوان کنم این است که امروز استکبار به خاطر ذلیل شدنش در مقابل انقلاب و جمهوری اسلامی در پی این است که دنیا را به چیزهای دیگر معطوف کند تا این خفت را کمتر حس کند اما این را باید به آنها بگوییم که انقلاب اسلامی بر پایه استکبار ستیزی استوار بوده و خواهد بود و لحظه ای از این هدف خود دور نخواهد ماند و دشمنان انقلاب بدانند در پایان در مقابل عزت و بزرگی اسلام و مسلمین تعظیم خواهند کرد..

امام جمعه شهر قدس افزود: استکبار را انقلاب اسلامی نابود کرد و ایبن عزت و بزرگی را به ایران داد و امروزه شاهد این هستیم که کشور های دیگر نیز در مسیر انقلاب اسلامی قرار گرفته اند و استکبار ستیزی که هدف اصلی انقلاب است هدف همه مسلمانان جهان شده است.

وی بیان کرد: در مقابل بزرگی انقلاب و عزت جوامع اسلامی استکبار و همدستانش و همچتیت ارتش هایی که خود را قدرت بلا منازع میدانشتند به زانو درآمده و همه آنها در گل مانده اند و باید این را بیان کنیم که این موارد در سایه حرکت در مسیر خداوند و راه راست است و هرکس در این مسیر قدم بردارد خداوند به او عزت و بزرگی خواهد داد.

میر احمدی به سخنان اخیر رهبری اشاره کردو گفت: رهبری نهیبی که به عربستان زد پادشاه آل سعود را که گردن کشی میکرد به لرزه در آورد انچنان که حضورا از زائران حرم امن الهی معذرت خواهی کرد و در حال انجام اقداماتی است که باید در مقابل این بی تدبیری انجام میداد است و همه اینها در سایه حرکت در مسیر خداوند است.

وی گفت: مورد دیگر هیاهویی است که آمریکا در خصوص مذاکرات به راه انداخته است و به دنبال سوء استفاده است اما این را باید بداند که هیچ گاه با آمریکا مذاکره نکرده ایم و نخواهیم کرد و اگرامروز بر سر میز مذاکره هستیم برای مسائل هسته ای است و صحبت با امریکا هیچ گاه رخ نخواهد داد.

امام جمعه شهرستان قدس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه شهر قدس اظهار کرد: مناسب تهایی در این هفته پیش رو داریم که اولین مناسبت درهمین روز جمعه قرار دارد و آن هم روز خانواده است که به جهت نزول و وحی سوره انشان به پیامبر (ص) نام گذاری شده است.

وی افزود: در این سوره بسیار در خصوص رسیدگی به ایتام و مستمندان اشاره شده است و این در خصوص کمکی است که حضرت فاطمه (س)،حضرت علی (ع) و امام حسن (ع) و امام حسین(ع) به مستمندان و فقرا داشتند و اطعامی که خود نیاز داشتند برای باز کردن روزه به مستمندان و فقرا دادند .

میر احمدی گفت: کسی که در راه خداوند اطعام میدهد این رابداند که این عملاو پاداشی بزرگ در پی خواهد داشت و این نکته را همه ما باید در نظر داشته باشیم که دو چیز در دنیا ماندنی است یکی خداوند است که بوده ،هست و خواهد بود و دیگری کاری است که برای خداوند و در مسیر الهی انجام میشود.

امام جمعه شهرستان قدس عنوان کرد: روز خانواده به این معنا است که باید به کانون گرم این جامعه کوچک بسیار اهمیت داده و در جهت هرچه بهتر شدن وضعیت ارتباط در خانواده همه اعضا حرکت کنند وبهترین ها را برای خانواده فراهم کنند و درجهت استحکام هر چه بیشتر کانون خانواده حرکت کنند و این خود کار نیکی است که در پایان پاداش بسیار خواهد داشت.

وی افزود:مناسبت دیگری که پیش رو داریم آغاز ماه محرم است که همه ما لازم است در این ماه عزاداری امام حسین (ع) را به نحو مطلوبی انجام دهیم و در این مسیر به این نکته نیز توجه داشته باشیم که رعایت حال دیگر شهروندان را نیز مد نظر قرار دهیم تا به بهترین نحو این عزاداری ها انجام شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در پایان هفته آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر را نیز داریم که این مهم مهمترین موضوعی بود که امام حسین (ع) به خاطر آن قیام کرد و ما به عنوان شیعیان و مسلمانان باید در عزدارای امام حسین و در طول سال پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر باشیم و این بیرق را محکم و استوار و با نظم در دست بگیریم و نگذاریم که کوردلان آسیبی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *