صبح امروز محموله‌ بزرگ ۴۰۰تنی کالای قاچاق به‌ارزش حدود ۱۵میلیارد تومان در غرب تهران امحا شد؛ در این عملیات البسه و کفش‌های قاچاق به آتش کشیده و لوازم آرایشی و بهداشتی و اقلام خوراکی قاچاق زیر غلتک معدوم شدند.

به گزارش خ قدس خبر به نقل از تسنیم،  محموله بزرگی از ۴۰۰ تن انواع کالای قاچاق شامل لوازم خوراکی، آرایشی و بهداشتی و پوشاک که پیش از این توسط دستگا‌ه‌های کاشف، کشف و ضبط شده بود در محل سازمان اموال تملیکی در حاشیه تهران، واقع در سه‌راه شهریار امحا شد.

بر اساس این گزارش ارزش ریالی کالاهای امحا شده بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برآورد شده بود که به‌دنبال اجرای ماده ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نابود شد.

در عملیات امحای این محموله، کفش‌های قاچاق و پوشاک به آتش کشیده شده و مواد شوینده، آرایشی و بهداشتی و خوراکی‌های قاچاق زیر غلتک امحا شدند.

همچنین بر اساس اعلام قبلی مسئولان مبارزه با قاچاق کالا، امروز عملیات‌های مشابهی در ارومیه و هرمزگان به‌منظور امحای محموله‌های کالای قاچاق برگزار می‌شود و این در حالی است که یکی از جنجالی‌ترین عملیات‌های امحا که قرار بود ۱۳ خودروی لوکس شامل بنز، پورشه و رولزرویس که به‌صورت قاچاق وارد کشور شده بود در شیراز امحا شود به‌دلایل نامعلومی از جمله عدم اخذ مجوز قضایی، منتفی شد.

انتهای پیام/*