حجت الاسلام و المسلمین یاسینی گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در حدود ۹۰۰ شهر در کشور و ۳۹ نماز جمعه در استان تهران به امامت نماینده ولی وفقیه و در شهر تهران به امامت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر پا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، سومین جلسه شورای اداری شهرستان قدس با حضور حجت الاسلام و المسلمین غفوری عضو شورای سیاست گزاری ائمه جمعه کشور،فرماندار، نماینده مجلس، اعضای شورای شهر و شورای تأمین، روحانیون معظم، خانواده شهدا، برادران اهل سنت و اصحاب رسانه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید صالح یاسینی، مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگزاری ائمه جمعه استان تهران، در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شهرستان قدس، اظهار داشت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در حدود ۹۰۰ شهر در کشور و ۳۹ نماز جمعه در استان تهران به امامت نماینده ولی وفقیه و در شهر تهران به امامت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر پا می شود.

وی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب گفت: نماز جمعه قرارگاه ایمان، تقوا و پایگاه فرهنگی است، امروز فرمانده قرارگاه فرهنگی شهر معرفی می شود.

علی اصغر ناصر بخت، فرماندار شهرستان قدس بیان کرد: طی ۸ سال فعالیت دستگاه فرمانداری در شهرستان قدس و حاشیه های بسیاری که در شهر وجود دارد، بیشترین تغییرات در این جایگاه بوده و مدیران نتوانسته اند توانایی های خود را به خوبی عرضه کنند.

ناصر بخت افزود: با توجه به ترکیب جمعیتی از قومیت ها و مذهب های مختلف در شهرستان قدس که حدود ۳۰ هزار نفر اهل حق، ۱۰ هزار نفر اهل سنت و سایر شهروندان شیعه اثنی عشری هستند، زندگی مسالمت آمیز و توأم با آرامش میان شهروندان همراه است.

وی تصریح کرد: ان شاالله وحدت و وفاق میان مسئولین شهرستان با محوریت امام جمعه شهر استمرار داشته باشد. سیاست دائمی و همیشگی در شهرستان قدس همواره مودت، متوفق بودن و هماهنگی با یکدیگر، در کنار برخورداری از سلیقه های مختلف از جمله سیاسی است.

در پایان مراسم حکم انتصاب حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار از سوی مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه شهرستان قدس به مدت ۳ سال قرائت شد و از زحمات ۱۵ ساله حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/ الهه خدادادی