شهردار قدس:

افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌ها با تجمیع برنامه‌های فرهنگی دستگاه‌ها امکان‌پذیر است

شهردار قدس با تأکید بر ضرورت تجمیع و متمرکز کردن برنامه‌های فرهنگی دستگاه‌های مختلف برای افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌ها، خواستار تبیین سیاست‌های شورای فرهنگ عمومی شهرستان برای سال ۹۷ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، مسعود مختاری شهردارقدس در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس با بیان اینکه شورا و شهرداری در نظر دارند سال آینده در حوزه فرهنگی به شکل مدون‌تری در خدمت شورای فرهنگ عمومی باشند، اظهار داشت: ادارات مختلف همواره در بحث فرهنگ ورود پیدا می‌کنند ولی متأسفانه فاقد اعتبار و امکانات هستند، ازاین‌رو برنامه‌های این دستگاه‌ها فقط در حد برنامه‌ریزی بوده و در زمان اجرا بر زمین می‌ماند، چون منابع کافی وجود ندارد.
وی افزود: از طرفی اجرای برنامه‌ها به‌صورت جزیره‌ای علاوه بر تحمیل هزینه‌های اضافی، موجب موازی‌کاری و تداخل برنامه‌ها می‌شود که درنهایت کیفیت برنامه‌ها را پایین می‌آورد.
شهردار قدس با تأکید بر ضرورت تجمیع و متمرکز کردن برنامه‌های فرهنگی دستگاه‌های مختلف جهت افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌ها، تصریح کرد: همه اداراتی که به‌نوعی متولی فرهنگ هستند، خود را موظف به اجرای برنامه‌های فرهنگی می‌دانند اما باید دید اقدامات انجام شده از نظر کمی و کیفی چقدر مثمرثمر بوده است و آیا در راستای نیازها و مسائل روز جامعه بوده است.
مختاری بیان داشت: از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی تقاضا دارم برنامه‌های فرهنگی خود را ارائه دهند. ممکن است ادارات برنامه‌های بسیاری داشته باشند اما بودجه شهرداری در بخش فرهنگ مشخص و محدود است؛ در همین شورای فرهنگ عمومی می‌توان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و تخصیص منابع کرد که برنامه‌ها بیشترین بازدهی را داشته باشند.
وی با بیان اینکه کار شورای فرهنگ عمومی سیاست‌گذاری است، خاطرنشان کرد: باید سیاست‌های فرهنگی خود را در سال ۹۷ مشخص کنیم و برای این منظور جلسات کارشناسی شورای فرهنگ عمومی به شکل مرتب برگزار شود تا تمامی ارگان‌ها و ادارات به یک اجماع کامل برسند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *