رئیس دانشگاه علوم پزشکی؛

افزایش توان ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در غرب استان تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت:ابا تدابیر اندیشیده شده توان خدماتی بهداشتی درمانی در غرب استان تهران با تبدیل برخی مراکز بهداشتی روزانه به شبانه روزی افزوده خواهد شد.

سید جواد حاجی میر اسماعیل در گفتگو با قدس خبر اظهار کرد: یکی از مواردی که به دلیل کمبود خدمات بهداشتی درمانی که آن‌هم به جهت کمبود تخت بیمارستانی در غرب استان تهران است را با تدابیری که اندیشیده شده در حال رفع‌ورجوع هستی تا شهروندان شهرستان‌های شهریار قدس و ملارد با مشکلات کمتری روبرو باشند.

وی ادامه داد: در همین راستا با هماهنگی‌های کیان دستگاهی که انجام شد این موضوع را با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور کار خود قراردادیم تا در این سه شهرستان مراکز بهداشتی که قابلیت دارند به مراکز شبانه‌روزی تبدیل کنیم تا در خصوص خدمات بهداشتی درانی زان و توان بیشتری داشته باشند.

حاجی میر اسماعیل افزود: در همین راستا به هر یک از شهرستان‌های در حوزه افزایش توان بهداشتی و درمانی و همچنین تجهیزات مبالغی را به‌عنوان اعتبار تخصیص دادیم تا این مجموعه‌ها بتوانند در راستای خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان مناطق خود اقدام کرده و تا پایان سال ۹۵ که قرار است بیمارستان‌های این سه شهرستان به اتمام برسد خدمات افزون‌تری به شهروندان ارائه دهند.

وی عنوان کرد: این تصمیم به این خاطر گرفته شد که در حوزه درمان و بهداشت این سه شهرستان به میزان قابل‌توجهی با مشکلات روبرو هستند و این را می‌توان در دستورات ریاست جمهوری در زمان حضور در این شهرستان و لزوم انجام و احداث سه پروژه بیمارستانی در این مناطق که باید تا پایان سال ۹۵ به اتمام برسد احساس کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: ازلحاظ نیرو و تجهیزات این مجموعه تمام تلاش خود را دارد تا بهترین‌ها را برای عموم مردم در تمام مناطق کشور داشته باشد و مهم‌ترین موردی که در پی آن هستیم این است که نیاز شهرستان‌ها و مراکز بهداشتی را در کمترین زمان ممکن رفع‌ورجوع کنیم و امید است بتوانیم خدمات مناسبی را به مردم ارائه دهیم.

وی با اشاره به نیازهایی بهداشتی در شهرستان قدس بیان کرد: بیمارستان ۱۶۰ تختی این شهرستان با سرعت مناسبی در حال پیشرفت است و امید است تا پایان سال ۹۵ به اتمام برسد و ما برای اینکه هم شهرستان قدس و هم دیگر شهرستان‌هایی غرب استان تهران اندکی در خصوص بحث‌های بهداشتی و درمانی کمتر با مشکلات روبرو شوند تصمیم به افزایش زمان برخی واحدهای بهداشتی در این شهرستان‌ها گرفتیم که با تخصیص بودجه مربوطه در کمترین زمان این مجموعه‌ها به خدمات شبانه‌روزی به شهروندان خواهند پرداخت.

به گزارش قدس خبر – این را باید عنوان کنیم که به‌واقع شهرهای اطراف تهران که فاصله بسیار کمی با پایتخت دارند در بیشتر موارد کم و کاستی‌هایی دارند که مشکلات متعددی را برای شهروندان ایجاد می‌کند و اگر این موارد ترمیم نشود به‌طور حتم در آینده نزدیک مشکلات شهر تهران در حوزه‌های متعددی بیشتر خواهد شد.

یکی از این موارد بحث خدمات بهداشتی و درمانی است که شهرستان‌های غرب استان تهران علل خصوص شهر قدس سال‌های بسیاری است که با مشکل روبرو است و بسیاری از شهروندان به دلیل نبود و کمبود خدمات بهداشتی و درمانی اتفاقاتی جبران‌ناپذیر برایشان افتاده که در مواردی، بسیار ناگوار بود است.

همچنین در بحث‌های تخصیصاتی که در مورد اعتبار نیز در این شهرستان‌ها که از جمعیت قابل‌توجهی برخوردارند و در برخی موارد حتی از تعدادی از استان‌ها کشور هم جمعیتشان بیشتر است باز بودجه و اعتبارات مربوطه در حد یک شهرستان است که این مهم باعث می‌شود خدمات به مردم در کمترین سطح خود باشد که این موضوع را دولت‌مردان باید پیگیر باشند تا اندکی این وضعیت بهبود پیدا کند.

در پایان نیز این را باید عنوان کنیم که شهرستان قدس و عموماً شهرستان‌های غرب استان تهران ازلحاظ مهاجرت و افزایش جمعیت با رقم‌های بزرگی روبرو است و اگر تدابیر اندیشیده شده برای این شهرستان‌ها افق وسیع‌تری نداشته باشد در آینده نزدیک این شهرستان‌ها با چالش‌های موجود دوباره دست‌وپنجه نرم خواهند کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه