اولین جلسه شورای سیاستگذاری جشن های چهل سالگی انقلاب اسلامی با حضور امام جمعه و روسای ادارات در دفتر امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، حجت‌الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در نشستی با مسوولان شهری، با اشاره به گذشت ۴ دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری بزرگمرد تاریخ، حضرت امام خمینی(ره) در سال ۵۷ به پیروزی رسید که در چند ماه آینده جشن ۴۰ سالگی این واقعه بزرگ را جشن خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی از همان ابتدا درصدد شکست این انقلاب و ملت ایران بودند که در هشت سال دفاع مقدس موفق به این کار نشدند. اما باید به این نکته مهم توجه کنیم که بعد از گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان در بخش‌های مختلف دشمنی‌ها ادامه دارد و به واسطه آن دفاع مقدس از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی نیز ادامه دارد. در این میان، مسوولان با خوب کار کردن و خوب خدمت کردن می توانند نقش خود را در این دفاع مقدس بخوبی ایفا کنند.

امام جمعه شهر قدس با تقدیر از ملاقات‌های مردمی برخی مسوولان که موجب می‌شود مردم حرف خود را به مسوولان منتقل کنند، افزود: علاوه بر خدمت به مردم، بازتاب عمل و خدمت هم مهم است تا مردم به نظام اسلامی و آینده امیدوار شوند. هر چه بهتر بتوانیم با اطلاع‌رسانی و بازتاب خدمات ارائه شده، مردم را امیدوار و بین مردم و مسوولین پیوند ایجاد کنیم، علاقه‌مندی مردم بیشتر و شتاب پیشرفت انقلاب اسلامی بیشتر می‌شود تا انشاءالله به ایجاد تمدن اسلامی نزدیک‌تر شویم. به عبارت دیگر، هم عمل امروزمان و هم بازتاب عمل مهم است.

حجت‌الاسلام جوکار تصریح کرد: باید در ۴۰ سالگی انقلاب طوری خدمت کنیم که دست‌مان در برابر افکار عمومی و مردم پر باشد. بر همین اساس ۲ پیشنهاد مطرح کردیم که هر هفته در نماز جمعه یکی از دستگاه‌ها و ارگان‌ها میز خدمت تشکیل دهد تا هم به مردم خدمات ارائه دهد و هم اقدامات خود را به مردم اطلاع‌رسانی کند. پیشنهاد دوم این است که هر هفته جمعی از مسوولان با محوریت مساجد به محلات مراجعه کنند و به حضور مردم برسند تا حرف آنها را بشنوند.

 

انتهای پیام/