سید محمدتقی طباطبایی از استخدام دانشجویان شاهد مقطع دکتری در هیئات علمی ازترم اول تحصیل در این مقطع و همچنین مشارکت ۵۰ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی برای تاسیس شرکت های دانش بنیان با جمع های دانشجویی شاهد و ایثار گر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، در حاشیه آئین تجلیل از دانشجویان ممتاز شاهدو ایثارگر شهرستانهای استان تهران، سید محمدتقی طباطبایی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: امروز که میبینیم وارثان خون شهدا و دانشجویان شاهد و ایثارگر چنین در راه حراست از کیان میهن و دستاورد های انقلاب اسلامی اینگونه در عرصه علم آموزی و تاثیرگذاری تلاش و مجاهدت میکنند، جشن واقعی انقلاب اسلامیست.
وی در ادامه ضمن بیان تحصیل  ۲۰۰ هزار نفر دانشجو از خانواده های شاهد و ایثارگر در دانشگاه های آژاد اسلامی سراسر کشور، گفت: شهادت ۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مدافعین حرم در چند سال گذشته نشان از ترویج صحیح  فرهنگ ایثار و مقاومت و آزادگی در برابر ظلم و کفر و باطل نشان از ترویج صحیح و جدی فرهنگ ایثار و شهادت در این دانشگاه دارد که امروز ما وظیفه ترویج این فرهنگ را افتخار خود میدانیم، توفیقات و دستاورد این حرکت بزرگ انقلابی را نیز در کشور و در سطح دانشگاه شاهد هستیم.
طباطبایی همچنین افزود: فرزندان میهن امروزه یاد میگیرند تا چگونه در مسیر طیبه شهدا در راه علم و فناوری و مجاهدت در راه جاودانگی انقلاب اسلامی و میهن خویشتن همت خود را مضاعف کرده و با غیرت علوی در این راه مجاهدت کنند تا چونان پدران خود افتخار آفرین شوند.
وی با اشاره به تعامل دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در بحث تخفیف های شهریه دانشجویان بیان کرد: با توجه به بدهی بنیاد شهید و امور ایثارگران به دانشگاه آزاد اسلامی و با دستور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دکتر میرزاده، طرح مشارکت با بنیاد شهید در بحث پرداخت ها به طور یکسان توسط دانشگاه ازاد اسلامی کلید خورد تا این مساله رفع شود.
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه های آزاد اسلامی وعده داد: عطف به دغدغه های دانشجویان برای اشتغال در دوران تحصیل و پس از تحصیل که خاطر بسیاری ار آنان را مشوش میکند و با دستور اکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دو طرح اساسی برای رفع این مشکل و دغدغه عمومی مصوب شد که نخستین طرح، استخدام دانشجویان شاهد و ایثارگر مقطع دکتری از همان ترم اول در هیئت های علمی دانشگاه هاست و دانشجویان میتوانند در صورت اعلام آمادگی از این طرح بهره مند گردند.
وی افزود: طرح ثانوی ما برای رهایی دانشجویان از دغدغه های اشتغال و همچنین گام برداشتن برای یک عزم همگانی تا وقوع مجاهدت های علمی بسیار است که در این طرح جمع های دانشجویی شاهد و ایثارگر میتوانند با تامین ۵۰ درصد از سرمایه لازم برای تاسیس شرکت های دانش بنیان در زمینه های مختلف با یکدیگر مشارکت کرده و ۵۰ درصد دیگر سرمایه لازم را دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مشارکتی متقبل خواهد شد.
سید محمدتقی طباطبایی در پایان خاطر نشان کرد: همه افراد میهن اسلامی ایران، خود را مدیون و مسئول خون شهدا و خانواده های شما میدانیم و آن لاله های در یاد نیز شاگردان اول کلاس دنیا بودند و امیدواریم امروز بتوانیم بخشی از دین خود را به شما عزیزان میهن ادا کنیم.