امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
شناسه خبر : 1307
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۳۳ | 780 بازدید | ارسال توسط :

از کوچه های بی اسم و تابلو تا بلوار های خاکی رها شده

پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر – چندین بار در خصوص مشکلات شهری و نبود خدمات مناسب ، مواردی را به مجموعه مدیریت شهری قدس در قالب اخبارو گزارشاتی در همین سایت اعلام کرده و همچنین کم کاری ها و مواردی که انجام نشده و نیازمند دقت نظر بود را به سمع و نظر مردم و […]

از کوچه های بی اسم و تابلو تا بلوار های خاکی رها شده

پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر – چندین بار در خصوص مشکلات شهری و نبود خدمات مناسب ، مواردی را به مجموعه مدیریت شهری قدس در قالب اخبارو گزارشاتی در همین سایت اعلام کرده و همچنین کم کاری ها و مواردی که انجام نشده و نیازمند دقت نظر بود را به سمع و نظر مردم و مسئولان رساندیم.

حال این را باید بگوییم که لازم است مسئولان کارهایی که در سطح شهرستان در دستور کار خود قرار میدهند یا به پایان برسانند و اگر که نمیتوانند پایانش را تضمین کنند از آغاز شروع نکنند و هزینه ها و بیت المال را در مکانی مناسب و لازم هزینه کنند تا بازخورد بهتری را دریافت کنند.

گفتنی است امروز به دلیل مشکلات اقتصادی که کشور با ان روبرو است و هر از گاهی نیز شهرداران و مسئولان مدیریت شهری از این موضوع که کاهش نقدینگی دارند برای کم کاری ها و کسورات خود استفاده میکنند که این را لازم دیدیم که بیان کنیم ،اگر هزینه در جای مناسب و زمان مناسب انجام شود خدمات به طور مطلوب ارائه شده و به طور حتم مردم نیز رضایت خواهند داشت.

DSCF4937

این را باید عنوان کنیم که مردم ما بسیار فهمیده و روشن بین هستند و با واقعیت های روز جامعه کاملا آشنایی دارند و در همین خصوص نیز بهتر است مسئولان کم کاری های خود را بر گردن کم بود نقدینگی و نبود درآمد بیاندازند و بهتر است در مسیر ایجاد درامد پایدار برای شهر و شهرداری قدم هایی موثر بردارند.

حال موضوعی که از درجه اهمیت برخوردار است این مورد است که خدمات شهر لازم است در تمام شهرستان به صورت مناسب و مساوی تقسیم شود تا رضایتمندی نسبی شهروندان را فراهم کند حال اگر این موارد به طور مناسب جانمایی نشود موردی که پیش می اید این است که آرامش خاطر شهروندی و احساس رضایتمندی بین آنها از درصد کمی برخوردار خواهد بود.

در ادامه باید بیافزاییم در برخی از معابر شهرستان که گاها پر رفت و امد هم هستند برخی از معابر نه تابلویی برای آدرس یابی دارند و یا اسمی بر روی آن معبر نیست که بسیار ناپسند است و بهتر است در حوزه نامگذاری و ترمیم معابربرای نصب تابلو اقداماتی در شهر قدس به صورت جهادی صورت پذیرد.

گفتنی است گاها یک معبر را وقتی از شهروندانی که در آن محدوده ایستاده اند نام و نشانی ازش میگیری یا اشتباهی ادرس میدهند ویا نام دیگری را برای آن عنوان میکنند که بعد از کنکاشی زیاد به این نتیجه میرسی که اسم آن محلی که میخواهی یا چیز دیگری و یا تابلویی ندارد که بتوانی در کمترین زمان ممکن پیدایش کنی ان هم در دوره ای که وقت را هم طراز طلا اعلام کرده اند.

خیابان خاکی بی اسم

مورد دیگری که مدیریت شهری و شهرداری لازم است مد نظر قرار بدهد این است که برخی معابر و بلوارها و خیابانهایی که در شهرستان ایجاد کرده است یا با مشکلاتی روبرو هستند و یا تنها ایجاد شده است و همانطور خاکی رها شده است که یکی از این خیابانها دقیقا روبروی خدمات شهری شهرداری قدس در خیابانی که به سه اسم صدا میشود قرار دارد که شایان ذکر است که این خیابان نیز نام و نشانی ندارد و بعد از پرسیدن از تعدادی از شهروندان فهمیدیم که نام این معبر شایان است.

این را به مسئولان مربوطه در خصوص خدمات شهر و همچنین شورای نام گذاری و مسئولان مرتبط با نصب تابلو راهنما و بازدید کمبود ها در خصوص موارد مطرح شده بهتر است که به صورت دوره ای و زمان بندی شده بازدید هایی را از سطح شهر داشته باشند تا اینگونه خدمات به صورت ناقص به شهروندان ارائه نشود و رضایتمندی شهروندان افزایش پیدا کند و باعث نشود که در زمان حضور فردی غریبه که به دلیل نوع مهاجر پذیری شهر قدس از میزان بالایی در این خصوص برخوردار است مشکلات کمتری ایجاد شود چرا که موارد مطرح شده بر روی ترافیک و محیط زیست و افزایش سوخت و … تاثیرات بسزایی میگذارد که باید با اندکی مدیریت بهبود یابد.

انتهای پیام/ق

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۳
 1. بازتاب: از کوچه های بی اسم و تابلو تا بلوار های خاکی رها شده | تهران نیوز

 2. بازتاب: از کوچه های بی اسم و تابلو تا بلوار های خاکی رها شده « آفتاب ری آفتاب ری

 3. رضا عباسی :
  ۱۲ آبان ۹۴

  سلام
  خداقوت
  خیلی دست به عصا مطلب میزنید اما در بیابان لنگه کفشم نعمتی است
  شهرمان مملو ازمشکلات است
  هرروز شاهد پخش اخبار و تصاویر جلسات شورای شهر با نهادها و سازمانهای مختلف و تعامل و همگرایی ویژه با شهرداری هستیم که البته لازم است اما امیدوارم این همگرایی نام اصلی اش لاپوشانی و عوامفریبی نباشد
  عیب شهرما اینست که در جوار مرکز شهرتهران است و شهروندانش خدمات و امکانات شهری و عملکرد مسولین اینجا و آنجا را ملاک قضاوت قرار میدهند
  کاش میشد دربهای شهر را بست مثل کره شمالی….

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.