اینانلو گفت: در راستای تکریم سالمندان، با همکاری دستگاه ها و ادارات شهرستان، “شورای سالمندی” تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، سید علی اینانلو، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری قدس، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سرویس اجتماعی قدس خبر، در راستای تکریم از سالمندان، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم جامعه امروزی، بحث سالمندی است و در این زمینه باید برنامه هایی صورت پذیرد.

اینانلو با اشاره به جمعیت جوان کشور بیان کرد: با توجه با آمار جمعیت جوان کشور و تغییر رویه به سالمندی در سال های آینده بایستی شرایط و برنامه هایی در کشور اجرا شود که در آینده با مشکل مواجه نشویم.

وی ادامه داد: زمانی برای جامعه جوان کشور غفلت های صورت گرفت که موجب بروز مشکلاتی مانند مسکن، اشتغال، ظرفیت ها و فضاهای دانشگاهی شد. در این زمان نیازها بسیار و ظرفیت ها مهیا نبود. بنابراین از امروز باید به فکر روزهای آتی باشیم.

اینانلو گفت: در شهرستان قدس، در راستای جلوگیری از مسائل دوران سالمندی برنامه هایی در نظر گرفته شده است. در این زمینه جلساتی جهت تشکیل شورای سالمندان با همکاری دستگاه ها و ادارات برگزار شده و اقداماتی نیز صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات صورت گرفته برای سالمندان مناسب سازی معابر، پارک ها و ادارات شهرستان جهت سهولت تردد و دسترسی سالمندان و معلولین است. همچنین در ارتباط با فرهنگ سازی در جامعه نیز آموزش هایی تدارک دیده شده که در فرهنگسراها و تالار شهر اجرا خواهد شد تا علاوه بر تکریم سالمندان، خدمات بهتری به آنان ارائه دهیم.

 

انتهای پیام/