متولی حوزه علمیه امام مهدی (عج) گفت: امروزه از مناطق مختلف جهان و حتی ادیان دیگر کسانی هستند که مقاومت را مقدس می‌دانند و از هیچ کمکی مادی و معنوی در این راه که مسیر همه مردم آزاده جهان است، دریغ نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، استاد برجسته حوزه و دانشگاه به مناسبت سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه اظهار داشت: وجود اخلاص و نبود چشم داشت همانند رزمندگان ایران اسلامی در زمان هشت سال دفاع مقدس به پیروی از قیام اباعبدالله حسین علیه‌السلام از یک سو و قرارداشتن در لوای فرماندهی واحد از سوی دیگر، چه در زمان امام راحل (ره) و چه زمان رهبری ولی امر مسلمین با ایمان کامل به ولایت فقیه، از عوامل پیروزی جبهه مقاومت در جنگ ۳۳ روزه علیه رژیم غاصب اسرائیل است.

وی در ادامه این تبعیت مطلق را متاثر از وجود جنبه اعتقادی در مقاومت اسلامی لبنان دانست و گفت: اگر  ایمان و اعتقاد قلبی به مسیر و فرماندهی نبود، هیچ‌گاه این پیروزی‌ها محقق نمی‌شد.

استاد برجسته حوزه در ارتباط با وجود تبلیغات رسانه‌ای در عملیات‌ها و ایجاد رعب و وحشت در میان دشمنان افزود: همان‌گونه که امام راحل عظیم‌الشان فرمودند که سلاح تبلیغات، برنده تر از سلاح جنگی است، حزب‌الله لبنان با پیروی از ولی خود به این مهم جامع عمل پوشانده و این در حالی است که امروزه  تمام کشورهای جهان بحث تبلیغات رسانه‌ای را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی به نقش یقین و ایمان به غیب در میان رزمندگان حزب‌الله و سپاه اسلام اشاره کرد و گفت: این پشتوانه ایمان است که نبودش در میان نیروهای دشمن ماجرایی مانند گریه نیروهای آمریکایی در زمان اسارت به دست سپاهیان اسلام را پدید می‌آورد و وجودش صحنه‌های غرورآفرین لحظه اسارت شهید والامقام حججی را به رخ جهانیان می‌کشد.

آیت‌الله قرهی با بیان این‌که دین و مقاومت اسلامی مرز نمی‌شناسد ، عنوان کرد: بعضی‌ها برای دین حدود قائل می‌شوند اما در شریعت و اسلام چیزی به این معنی وجود ندارد و اسلام شناسان واقعی چون شهید بزرگوار عارف بالله چمران این را به ما آموختند که برای دین مرز نشناسیم و از دادن جان و مال در راه اسلام عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان در مورد کم بودن نیاز مالی حزب‌الله به جمهوری اسلامی بیان داشت: امروزه از مناطق مختلف جهان و حتی ادیان دیگر کسانی هستند که این راه را مقدس می‌دانند و از هیچ کمکی مادی و معنوی در این راه که مسیر همه مردم آزاده جهان است، دریغ نمی‌کنند/ تهران نیوز