امام محمدباقر (علیه السلام) فرمودند:
لا فَضيلَةَ كالجِهادِ ، ولا جِهادَ كمُجاهَدَةِ اَلهَوي؛ فضيلتي چون جهاد نيست و جهادي چون مبارزه با هواي نفس نيست (تحف العقول ص 286. مستدرک الوسائل میرزا حسین نوری ج 11 ص 143)
Thursday, 21 November , 2019
امروز : پنج شنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۸ - 24 ربيع أول 1441
شناسه خبر : 47885
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار شهر قدس, اخبار ویژه, تیتر یک, خبر تولیدی, گزارش خبری تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱ | 694 بازدید | ارسال توسط :

احداث پارکینگ در هفت جوی پس از تعیین تکلیف زمین/ دستگاه قضایی با عرض اندام کنندگان به شدت برخورد می کند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قدس در ملاقات مردمی با اهالی روستای هفت جوی ضمن تاکید بر برخورد قانونی با سوء استفاده کنندگان از مقام و جایگاه گفت: هر کس بخواهد عرض اندام کند و در نظم و امنیت جامعه اختلال ایجاد کند با اقتدار برخورد خواهیم کرد.

احداث پارکینگ در هفت جوی پس از تعیین تکلیف زمین/ دستگاه قضایی با عرض اندام کنندگان به شدت برخورد می کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، هفت جوی یکی از روستاهای بخش قدس در مسیر جاده شهریار به سمت کرج واقع گردیده و بخش عظیمی از منطقه را سوله ها و کارخانه های صنعتی فرا گرفته اند. جمعیت این روستا حدود ۶ هزار نفر است و با توجه به صنعتی بودن منطقه مسائل مختلفی با مناطق مسکونی ایجاد کرده است و جهت برطرف شدن مشکلات مردمی، مسئولان شهرستان قدس دیدارهایی با مردم اهالی محل در مسجد صاحب الزمان(عج) برگزار می کنند.

 

ساخت و سازهای غیر مجاز را اعلام کنید

ماریا سادات رضوی، بخشدار مرکزی قدس ضمن اشاره به مشکلات روستای هفت جوی و تلاش همه جانبه جهت رفع مسائل اظهار داشت: سرانه های خدماتی در روستای هفت جوی وجود دارد و در سرانه ای که قرار است به این روستا تعلق گیرد اورژانس، کتابخانه، آتش نشانی، اداره ورزش، کلانتری، مرکز بهداشت، فضای سبز و داروخانه دیده شده است. پس از ۱۷ سال از بنیاد مسکن نقشه بردار آورده شد و در حال بررسی طرح بازنگری هستیم.

وی افزود: هر گونه ساخت و ساز از جمله مرکز بهداشت، ایستگاه آتش نشانی و احداث درمانگاه باید بر اساس رعایت مبلمان شهری صورت گیرد تا زمانی که مشاور نظر نهایی را بدهد و بنیاد مسکن سرانه را تامین کند. اینکه چرا این حریم به شهرداری داده شده به این دلیل است که ابلاغ هیات وزیران در سال ۹۱ و اجرای آن در اردیبهشت سال ۹۸ می بایست اجرایی میشد اما به دلیلی طولانی شدن آن نظر شورای تامین بر این بود که چون قانون است باید اجرا شود و مجبور شدیم حریمی که مربوط به شهرداری بود را تحویل دهیم. گزارشی از ساخت و ساز غیر مجاز اعلام نشده است و میبایست ساخت و سازهای غیرمجاز باید گزارش شود و تاکنون در محدوده خارج از روستا گزارشی از ساخت و ساز غیر مجاز داده نشده است.

رضوی با اشاره به زمین روبروی دامداران و احداث پارکینگ گفت: صاحبانی از اندیشه ادعای مالکیت این زمین را داشته اند و پس از پیگیری تعیین تکلیف شهرداری اندیشه اعلام کرد که زمین در مالکیت آن بخش نیست و اکنون مجتمع اقتصادی اعلام کرده که مالک زمین است و پیشنهاد خرید زمین از سوی مالک داده شده ولی مبلغ بالای پیشنهادی در مزایده در توان بخشداری نیست. اما زمینی که مال مردم دهیاری هفت جوی است و سرانه ورزشی برای آن مشخص شده، نباید خرید و فروش شود تا بتوانیم پس از تعیین تکلیف تصمیمی برای احداث پارکینگ اخذ نماییم.

یگان امنیتی در روستای هفت جوی مستقر می شود

شاپور فلاحی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قدس در ارتباط با مباحث امنیتی و انتظامی بیان داشت: امنیت کامل در هیچ جای دنیا وجود ندارد و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حتی یک جرم نیز زیاد است. امنیت را می توان فقط با مقایسه مناطق اطراف بررسی کرد.

وی با اشاره به وضعیت امنیتی در هفت جوی افزود: شهرستان قدس نسبت به شهرستان های غرب استان تهران دارای امنیت بالایی است اما نیاز به ارتقا امنیت لازم است. جهت رسیدگی مسائل امنیتی در روستای هفت جوی احداث کلانتری از نیازهای این روستاست که با مساعدت فرماندهی استان نیروهای امنیتی آن نیز تأمین خواهد شد. نیروی انتظامی آمادگی این را دارد که یگان امداد که زیر نظر فرمانده انتظامی شهرستان قدس است، برای ایجاد امنیت مطلوب خدمات رسانی در هفت جوی مستقر کند.

فلاحی با اشاره به بحث اعتیاد گفت: اعتیاد پدیده اجتماعی و اخلاقی است و ریشه های مختلفی دارد که با تأمین بیکاری و اوقات فراغت، پشتکار و مسئله ازدواج جوانان می توان آمار اعتیاد را کاهش داد. اهالی روستا نباید منازل خود را در اختیار قانونی افراد ایجاد کننده اعتیاد قرار دهند و باید نسبت به این مسئله مقابله کنند. جهت کنترل و رفع این مشکل طرح مهار در منطقه اجرا شد اما خود مردم استقبال چندانی از آن نکردند ایجاد امنیت هزینه داشته و مردم باید پیش قدم در ایجاد امنیت جامعه باشند.

وی در ارتباط با رسیدگی های پلیس ۱۱۰ بیان داشت: خبرهای اعلام شده به فوریت های پلیسی ۱۱۰ بر اساس اهم و مهم و فوریت و غیر فوریتی بودن آن رسیدگی می شود. رسیدگی به اراذل اوباش و دستگیری و تحویل آنها در اولویت کاری نیروی انتظامی است و مردم هر نوع موردی که موجب صلب آسایش شهروندان می شود را گزارش دهند و برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

 

ساخت و ساز غیر مجاز، خط قرمز ماست 

مجید کاویانی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قدس خاطر نشان کرد: احساس امنیت روانی، دغدغه ای است که با همکاری نیروی انتظامی پیگیر هستیم. ما به عنوان دادستان مدی العموم پیگیر مسائل امنیتی بوده و موضوعات مختلف مانند سرانه ها و واگذاری اراضی کشاورزی و مزایده مجمتع کمیته امداد را بررسی کرده و به دنبال متوقف شدن این مزایده هستیم.

وی گفت: شاید مردم توان و زمان رسیدگی به مشکلات را نداشته باشند اما دادستان مکلف به ورود در حقوق عامه است. هر موضوع که می تواند بغرنج باشد مانند مسئله صندوق خانوادگی، دادستانی به شدت ورود خواهد کرد و اقداماتی که موجب تجزیه حقوق افراد شود را بررسی می کنیم. کسی که بیش از ۲۰ دسته چک دارد و کارت بانکی دارد و بیش از یک میلیارد از مردم جمع آوری می کند و صلاحیت و پشتیبانی ندارد را نباید اعتماد کرد. ما با تمام قدرت قانونی پیگیری خواهیم کرد و امروز اقدامات قضایی انجام شده و هر زمان که دغدغه مردم را بشنویم وارد عمل خواهیم شد.

کاویانی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در هفت جوی گفت: از جهاد کشاورزی رأی های قلع و قمع و خلع ید گرفته شده است.

وی یادآور شد: هر فرد بخواهد از مقام و جایگاه خود سوء استفاده کند، بدون تعارف برخورد قانونی خواهد شد. هر کس بخواهد عرض اندام کند و در نظم و امنیت جامعه اختلال ایجاد کند با اقتدار برخورد خواهیم کرد. ما باید فضا و بستری ایجاد کنیم که جوانان به سمت فساد و مود مخدر کشیده نشوند. نیروهای بسیج، ظرفیت بالایی در کمک به ایجاد امنیت جامعه دارند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قدس با اشاره به مسائل بهداشتی و درمانی گفت: بحث اورژانس و حضور به موقع آمبولانس در منطقه یکی دیگر از دغدغه های مردم است. به همین منظور مکانی جهت استقرار آمبولانس در منطقه در نظر گرفته خواهد شد و با توجه به اهمیت زمان در امداد رسانی ارتباط آن با شهریار و فردیس خواهد بود. در بحث محیط زیست نیز گزارشی از پساب شرکت دامداران به خارج از کارخانه ارائه نشده و درصورت نیاز رسیدگی می شود.

 

انتهای پیام/

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.