به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر- امروز با حضور دو نماینده ی ویژه از  وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و معاون پرورشی فرهنگی اداره ی آموزش و پرورش شهرستان قدس، از اجرای آزمون متمرکز سلامت روان و رفتار که به طور هماهنگ در کلیه مدارس […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر- امروز با حضور دو نماینده ی ویژه از  وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و معاون پرورشی فرهنگی اداره ی آموزش و پرورش شهرستان قدس، از اجرای آزمون متمرکز سلامت روان و رفتار که به طور هماهنگ در کلیه مدارس درحال برگزاری بود بازدید به عمل آمد.

منصوری، رییس اداره کل نیروی انسانی مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: آزمون سلامت روان و رفتار که در سالهای گذشته در دوره ی متوسطه ی دوم برگزار میشد و امسال با توجه به تغییر نظام آموزشی کشور در پایه نهم دوره متوسطه اول در حال اجراست، با هدف تحقیق در خصوص استعداد و رغبت های دانش آموزان برگزار می شود.

ایزدی، دیگر نماینده ی ارشد وزارت آموزش و پرورش در این بازدید هم تصریح کرد:هدف اصلی آزموت سلامت روانی و رفتاری بازشناسی نیاز های روای اجتماعی مدرسه، منطقه، استان و کشور است. نرم افزار های ارزیاب این آزمون به گونه ای طراحی شده اند که از طریق بررسی آزمون دانش اموزان، نیاز های رفتاری ایشان را برآورد و اعلام کنند.

وی افزود: بسیاری از استان های کشور، نتایج این آزمون را در جلسات شورای تامین استان خود مطرح کرده و در برنامه ریزی های کلان و پیشگیرانه در قبال آسیب های اجتماعی ورفتاری جامعه و به خصوص نوجوانان به کار برده اند.

محمد قاسمی، معاون پرورشی اداره ی آموزش و پرورش شهرستان قدس نیز در خصوص اهداف و دست آورد های آتی این طرح آزمون سلامت روانی و رفتاری نیز گفت: این آزمون که با جامعه هدف یک میلیون نفر در کشور در حال اجراست، برای آگاهی خود دانش آموز از شرایط روحی و روانی و استعداد های خویش و شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های درونی وی و همچنین ارزیابی شرایط اجتماعی رفتاری هر مدرسه و واحد آموزشی و حتی سطوح کلان بسیار موثر است.

وی همچنین خاطر نشان کرد:این آزمون که با ۲۴ مولفه ی در ابعاد گوناگون زندگی فردی و اجتماعی دانش آموزان طراحی شده است، حتی شامل مسائل بسیار ریز و نکته سنجانه ای مانند نحوه ی گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان، تعامل آنان با دوستان و… میباشد.

انتهای پیام/د