بازپس‌گیری حقوق‌های نجومی؛ مطالبه‌ای همگانی

ابوترابی: دریافت حقوق‌های نجومی نوعی اختلاس است/ قوه قضائیه خاطیان را مجازات کند

عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس گفت:‌ ما از قوه قضاییه انتقاد داریم زیرا با افرادی که با کسانی که حقوق‌های نجومی پرداخت یا دریافت کردند برخورد نمی‌کند؟ چرا پرونده تشکیل نمی‌دهد و خاطیان را مجازات نمی‌کند؟

 به گزارش قدس خبر ، ابوالفضل ابوترابی  در خصوص پرداخت‌های غیرقانونی که با عنوان حقوق‌های نجومی معروف شده است، گفت: اینکه می‌گویند پرداخت‌ها قانونی بوده به هیچ عنوان صحت ندارد و در واقع افراد متخلف دزدی با چراغ کرده‌اند.

وی افزود: به این معنا که از خلأ‌های قانونی استفاده کردند و اقدام به خیانت و دزدی کردند که این جرم و دزدی با چراغ است، در حالی که می‌دانستند کار خلافی انجام می‌دهند.

عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: ما از قوه قضاییه انتقاد داریم که چرا با این افراد برخورد قضایی نمی‌‌کند. چرا پرونده تشکیل نمی‌دهد و افراد خاطی را مجازات نمی‌کند؟

ابوترابی با بیان اینکه دریافت حقوق‌های نجومی هم یک نوع اختلاس است، گفت: ما هر چقدر هم قانون وضع کنیم باز هم قانون‌شکنان یک گام از ما جلوتر هستند و خلأهای موجود را شناسایی و از آنها سوءاستفاده می‌کنند.

وی در پایان گفت: در این زمینه دادستان کل کشور باید به عنوان مدعی‌العموم وارد شود و سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات هم به عنوان گزارش‌دهنده باید بررسی‌های خود را انجام داده و نتیجه را اعلام کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *