گروه فرهنگی هنری یاس؛

آیین خطبه خوانی حضرت زینب(س) در آمفی تئاتر باقرالعلوم (ع) شهرقدس به صحنه رفت

نمایش گم گوشه های عاشورا گروه فرهنگی هنری یاس در غالب اجرایی نو و متفاوت از آیین خطبه خوانی در آمفی تئاتر باقرالعلوم (ع) شهرستان قدس به همت بسیج جامعه زنان به روی صحنه رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، آئین تعزیه و خطبه خوانی حضرت زینب (س) به مناسبت ایام محرم و صفر در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری باقرالعلوم (ع) با همکاری بسیج جامعه زنان شهرستان قدس برگزار شد.

رضا یاری نویسنده و کارگردان این نمایش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: بعد از اولین اجرای نمایشی تحت عنوان «سکوت پر صدای من» که به مناسبت ایام فاطمیه با موضوع حجاب، عفاف و فمنیسم عنوان تازه‌ترین اثر نمایشی است که به مناسبت هفته عفاف و حجاب و صیانت از حریم خانواده در شهرستان قدس به روی صحنه رفت، در همین راستا با همت بسیج جامعه زنان شهرستان اثر دوم نمایشی که تلفیقی از تعزیه و تئاتر با موضوعیت وقایع عاشورا ،خطبه خوانی و همچنین شهدای مدافع حرم به روی صحنه رفت و  امیدوار هستیم مسئولین شهرمان و هنرمندان هم برای حضور و تشویق هنرمندان تئاتر با حضور خودشون.

یاری افزود: اهداف اجرای نمایش گم گوشه های عاشورا سخن از شجاعت، شهامت و حق گویی حضرت زینب (س) در دفاع از ولایت در حضور یزید ملعون و رسوا ساختن یزید و یزیدیان از ویژگی های بارز عقیلۀ بنی هاشم(س) است که در این هنر نمایشی توسط گروه فرهنگی هنری یاس به نمایش درآمد تا بانوان و بخصوص کودکان و نوجوانان به عنوان الگویی رفتاری با این بانوی بزرگوار آشنا شوند.
وی با اشاره به تبیین شخصیت حضرت زینب (س) گفت: مدیریت بی نظیر ایشان در مواقع سختی، ترویج مکتب زینبی و نشان دادن چهرۀ پلید دشمنان اسلام از دیگر اهداف برپایی این هنر نمایشی بود.
یاری تصریح کرد: این اثر هنری در شب شهادت یاس سه ساله حسینی حضرت رقیه (س) از روز سه شنبه ۲ آبان ماه الی شنبه ۶ آبان از ساعت
۱۸:۰۰ در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری حضرت باقرالعلوم (ع) بصورت رایگان برای عموم به صحنه رفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *