انتقاد ترامپ از رویکرد عربستان در قبال واشنگتن:

آمریکا در حال از دست دادن مبالغ هنگفتی در دفاع از عربستان سعودی است

رییس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد از رویکرد عربستان در قبال واشنگتن گفت: صراحتاً می‌گویم که عربستان سعودی رفتار منصفانه‌ای در قبال ما ندارد زیرا ما در حال از دست دادن مبالغ هنگفتی در دفاع از عربستان سعودی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر،”دونالد ترامپ” رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز تأکید کرد که واشنگتن «مبالغ هنگفتی  را صرف دفاع از عربستان می‌کند اما این کشور رفتار منصفانه‌ای در قبال واشنگتن ندارد».

ترامپ در این مصاحبه تأیید کرد که دولت وی در حال گفت‌وگو درباره دیدارهای احتمالی به عربستان سعودی و سرزمین اشغالی در نیمه دوم ماه مه، می‌باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد از رویکرد عربستان در قبال واشنگتن گفت: «صراحتاً می‌گویم که عربستان سعودی رفتار منصفانه‌ای در قبال ما ندارد زیرا ما در حال از دست دادن مبالغ هنگفتی در دفاع از عربستان سعودی هستیم».

انتقاد ترامپ از ریاض که بزرگترین صادرکننده نفت در جهان است، در واقع بازگشت وی به اظهاراتش در مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا است که عربستان را متهم کرد که در پرداخت هزینه چتر امنیتی آمریکا کم‌کاری می‌کند.

وی حدود یکسال پیش در یکی از مبارزات انتخاباتی خود در ویسکانسین گفت: «هیچ‌کس آسیب و آزاری به عربستان سعودی وارد نخواهد کرد زیرا ما مراقب آنها هستیم. آنها سهم منصفانه‌ای به ما برای دفاع از خود نمی‌پردازند. ما در حال از دست دادن پول هنگفتی هستیم».

ترامپ در ارتباط با سازش میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها اعلام کرده است: «من خواستار مشاهده صلح میان اسرائیل و فلسطینیان هستم. دلیلی وجود ندارد که میان اسرائیل و فلسطینیان صلح وجود نداشته باشد-به هیچ وجه دلیلی وجود ندارد».

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *