مسجد محور اتحاد، وحدت و همدلی میان مردم است و در آستانه ماه مبارک رمضان، سنت حسنه تکریم و غبار روبی مساجد با مشارکت نمازگزاران به ویژه جوانان اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس خبر، مسجد محور اتحاد، وحدت و همدلی میان مردم است و در آستانه ماه مبارک رمضان، سنت حسنه تکریم و غبار روبی مساجد با مشارکت نمازگزاران به ویژه جوانان اجرا شد.

رنجکش، عضو هیئت امنا و کانون فرهنگی مسجد امام حسین(ع) گفت: در دهه تکریم و غبار روبی مساجد، همه ساله با عنایت خداوند متعال و با همکاری امام جماعت، نمازگزاران، اعضای پایگاه بسیج شهید مسکینی و مطهره، نظافت خانه خدا انجام می شود تا آماده ورود به ماه خدا شویم.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان نیز با همکاری هیئت امنا و واحد فرهنگی مسجد برنامه های مختلف از جمله پذیرایی با افطار از نمازگزاران، سحری و مراسم ویژه شب های قدر، زیر نظر امام جماعت مسجد برگزار می شود. با توجه به فعالیت های گوناگون فرهنگی و مذهبی، مسجد امام حسین(ع) به عنوان مسجد نمونه منطقه از طرف حجت الاسلام و المسلمین عباس زاده و امور مساجد معرفی شده است.

رنجکش خاطر نشان کرد: حضور نمازگزاران در مسجد نشان دهنده اتحاد و یکدلی میان مردم است و مشارکت در آیین پاکیزگی مساجد نوعی جهاد و انسان سازی است.

تقی، عضو هیئت امنا مسجد امام حسین(ع) در ارتباط با همکاری و کمک نوجوانان و جوانان در این مراسم بیان کرد: حضور نوجوانان و جوانان در این کار موجب جذب بیشتر آنان به مسجد شده و به علاوه با برگزاری برنامه های مختلف در واحد فرهنگی، احترام به نظرات، تواضع و مسئولیت پذیری و تقسیم کار میان آنها، می توان شاهد گرایش بیشتری از نوجوانان و جوانان به مساجد باشیم.

انتهای پیام/ ع